Następne Obozy

Obozy Zima 2019

1390 zł

OBÓZ ZIMOWY MURZASICHLE 2019 -

PROGRAM

Murzasichle k. Zakopanego

Urocza podhalańska wieś położona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce dla dzieci, które chcą kontynuować przygodę z nartami lub snowboardem. Piękny górski krajobraz, wiele ciekawych stoków i tras dostosowanych do umiejętności pasjonatów białego szaleństwa, niesamowita atmosfera i ciepło mieszkańców ? to wszystko sprawi, że Uczestnicy poczują się tu wyjątkowo dobrze. Od 12 lat z powodzeniem organizujemy obozy narciarsko-snowboardowe, dlatego każdego roku przybywa nam zadowolonych małych narciarzy i snowboardzistów. Sprawdzona okolica, świetnie przygotowane stoki idealne dla naszych najmłodszych Uczestników, doświadczeni i sympatyczni instruktorzy ? to gwarancja udanej zabawy i bezstresowej nauki. Zajęcia narciarskie będziemy prowadzić w stacji narciarskiej Murzasichle SKI położonej w pobliżu Pensjonatu oraz stacji Małe Ciche oddalonej o 6 km. Na miejscu idealna infrastruktura przeznaczona do podnoszenia umiejętności narciarskich:
 1. Murzasichle SKI: 5 wyciągów narciarskich na trasach o długości 180-450 m o zróżnicowanym stopniu trudności, przenośnik taśmowy SunKid o długości 85 m oraz tor do SnowTubingu (200 m) http://www.murzasichle-ski.pl/
 2. Małe Ciche: 2 nowoczesne koleje krzesełkowe o długości 1250 m i 750 m, a także kilka wyciągów orczykowych; trasy narciarskie są sztucznie naśnieżane i oświetlone; zapewniamy dojazd busem http://maleciche.com/
Dla tych, którzy zrobią największe postępy, zaoferujemy też wyjazd na bardziej zaawansowane stoki. W zależności od umiejętności będzie to Harenda: http://www.harendazakopane.pl, gdzie znajduje się trasa FIS, a może nawet całodniowa wyprawa do mekki narciarzy, czyli Kasprowy Wierch.

Wyjątkowe podejście

Młodzi Uczestnicy zazwyczaj nie są w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie przerywane są zabawami na śniegu czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania (przewidujemy podział na dwie grupy), doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: audiowizualne metody nauczania (nagrywanie jazdy na kamerze i analiza popełnianych błędów), wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Zawody

Na koniec turnusu zorganizujemy zawody narciarskie, aby każdy mógł się wykazać poczynionymi postępami. Będzie to podsumowanie całego wyjazdu i doskonała zabawa połączona z nutką rywalizacji. Dekoracja na podium, nagrody i dyplomy to coś, co na długo pozostanie w każdym z młodych narciarzy.

Dlaczego na obóz?

W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach,(osobne grupy narciarskie i snowboardowe ? prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej zapewnić odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą znaleźć odpowiednie wyposażenie. Sprzęt wypożyczamy za dopłatą ok. 250 zł/turnus (płatne na miejscu). Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo ? nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Każdy Uczestnik musi mieć własny kask narciarski.

Karnety i trasy

Cena za obóz nie obejmuje karnetów narciarskich W zależności od umiejętności zaczynać będziemy od wjazdów w ośrodku Murzasichle SKI, aby z czasem i postępami jeździć na trasach w Małym Cichym. Dla zaawansowanych przewidzieliśmy też wyjazd na wyciągi Harendy lub Kasprowego Wierchu.

Ilość zajęć

Codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Najwytrwalsi wybiorą się także na wieczorne oświetlone stoki! Po zajęciach instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem, czyli regulaminem zachowania się na stoku.

Po zejściu ze stoku:

 • Zimowe kino. Wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach, z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci.
 • Zajęcia integracyjne. To specjalnie dobrane zadania mają na celu budowanie zespołu. Służą integracji Uczestników i uczą skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami, aby wszyscy zdążyli się lepiej poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku, a może nawet nawiązać przyjaźnie na kolejne lata.
 • Zajęcia plastyczne. Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Ponadto w programie:

 • wieczorna dyskoteka
 • ognisko
 • zawody w zjeżdżaniu na ?byleczym?
 • obozowa olimpiada zimowa
 • zabawy na basenie (bez ograniczeń)

Zakwaterowanie:

Dom wczasowy u Aniołka ,mieści się 2,5 km od Parku Tatrzańskiego, obok Pensjonatu mieści się pięć wyciągów narciarskich w tym trzy oświetlone .Do dyspozycji mamy kryty basen, saunę i siłownie oraz salę kominkową i świetlicę w której znajduje się bilard oraz stół do ping-ponga Co zabrać: obowiązkowo kask narciarski!; poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL, legitymację szkolną z numerem PESEL, czapkę, szalik, spodnie i kurtka narciarska/snowboardowa wskazane ochraniacze na kolana. Na basen strój kąpielowy, klapki, czepek minimum dwa ręczniki. Kubek termiczny lub mały termos, oraz pojemnik na kanapkę(śniadaniówka) Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich:
 1. rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane ? LUŹNE (nigdy wełniane)
 2. skarpety narciarskie długie, do kolan
 3. bielizna narciarska, termoaktywna
 4. sprzęt narciarski sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 5. spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 6. dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

WYJAZD

11.01.2019 GODZINA 22.00 ( zbiórka parking Aqua Parku w Pile)

POWRÓT

19.01.2019 GODZINA OKOŁO 22 ?GIEJ

CENA OBEJMUJE

Pełna realizacja programu Opieka kadry instruktorskiej Pobyt oraz pełne wyżywienie Transport Ubezpieczenie NNW (CENA NIE OBEJMUJE KARNETÓW cennik dostępny w biurze)

Załączniki

UMOWA-ZGLOSZENIE.pdf
karta-kwalifikacyjna.docx

2019-01-11 - 2019-01-19
Wiek 7 - 18 LAT

9

DNI